Srdečně děkujeme všem dárcům!


Chci podpořit

Janské Lázně


Celý listopad jsem strávil v dětské léčebně Vesna v Janských Lázních. Byla to moje vůbec první zkušenost s lázněmi, a to rovnou na celý měsíc.

Program byl nabitý procedurami, a tak celý pobyt docela rychle utekl. Rozvrh jsem měl následující:

BEMER – pro mě nenáročná procedura, kdy jsem musel pouze ležet na speciální podložce a přístroj vykonával svou práci. Přístroj má pozitivní účinky na nejrůznější oblasti – usnadnění odkašlávání, hojení ran, zlepšení spánku, zvýšení imunity a další.

Fyzioterapie – je základní procedura, kterou jsem měl každý den. S tetou jsem cvičil zejména Vojtovu metodu a nácvik sezení na Bobath válci. Bylo to se mnou těžké, při cvičení jsem hodně protestoval. Později se zjistilo, že při správné motivaci dokážu parádní věci! Zbytek procedur jsem se díval na pohádky a díky tomu jsem zvládal i samostatně sedět. Sice zatím jen pár vteřin, ale i to se počítá!

Ergoterapie – je zaměřena na nácvik sebeobsluhy a samostatnosti. U menších dětí jako jsem já se formou hry zdokonaluje hrubá a jemná motorika rukou.

Logopedie – není jen o poruchách řeči a komunikace, ale také o poruchách polykání. S polykáním bohužel bojuji každý den z důvodu oslabených polykacích svalů. Při procedurách jsme se zaměřili na orofaciální stimulaci, pití z hrníčku a dostali jsme tipy na nejrůznější pomůcky a vychytávky ke cvičení obličejových i žvýkacích svalů na doma.

Masáže – tyto procedury jsem si velmi oblíbil, spokojeně jsem si broukal při příjemných masážích horních a dolních končetin a zad.

Plavání – využil jsem toho, co umím z lekcí, které navštěvuji doma včetně potápění a ostatních plaveckých cviků na posílení těla.

Vířivá vana – teplé bublinkové koupele mi masírovaly tělíčko a uvolňovaly ztuhlé svaly.

Inhalace – protože jsem v polovině pobytu lehce onemocněl, rozšířil se mi rozpis procedur o inhalace. Ty mi zlepšily funkci sliznic dýchacích cest a usnadnily vykašlávání.

Klimatoterapie – každý den jsme chodili na procházky po kolonádě a okolí a čerpali do plic čerstvý horský vzduch.

Po procedurách jsem hodně odpočíval, abych měl energii na další náročné dny. Celkově mi měsíční pobyt v lázních velmi prospěl. Posílil jsem střed těla a velký pokrok jsem udělal v sezení a držení hlavy. Všichni terapeuti, sestřičky i doktoři byli moc hodní a hlavně zkušení. Celý pobyt na mě udělal dojem a určitě se tam zase brzy podívám.