Srdečně děkujeme všem dárcům!


Chci podpořit

Ohlédnutí za prázdninami


Prázdniny jsou pryč a stejně tak i léto. Doufám, že jste si ho užili jako já.

Červenec jsem začal setkáním s kamarády smáčky na Konopišti. Protože jsem byl velmi nadšený z plavání, rodiče mi na zahrádku pořídili vířivku. Dá se v ní snadno nastavit teplota, aby se mi při cvičení uvolnily svaly a navíc mi bublinky masírovaly tělíčko.

Abych měl natrénovanou techniku, začal jsem navštěvovat lekce plavání, ve kterých pokračuji i na podzim. S každou další lekcí se zlepšuji hlavně v pohybu, ale pomáhá mi i kontakt s ostatními dětmi. Díky plavání jsem začal v létě válet sudy, na začátku to vypadalo dost nejistě, dnes však válím bez váhání sem a tam.

S rodiči jsme podnikli několik výletů. Na pár dní jsme byli pozváni do obce Hrachov, kde se nachází Domov fauny. Prohlédl jsem si spoustu zvířátek - kozy, koně, prase, ovce, skot, pejsky, ale také nejrůznější druhy ptáků, kteří neměli tolik štěstí a jsou z nějakého důvodu hendikepovaní jako já. Všechna zvířátka mají perfektní péči, a to i přesto, že se sem dostali náhodou nebo z nepříliš vhodných podmínek.

Část prázdnin jsem strejdovi a tetě hlídal pejska Neptunku. Vyzkoušeli jsme si spolu, jaké účinky má canisterapie. Hladili jsme se, mazlili a házeli míčky. Za odměnu jsem Neptunce četl z knížky.

V září jsem se pustil do nového režimu, plavat chodím minimálně dvakrát týdně a především jsem začal navštěvovat hipoterapie. První jízda byla nad očekávání výborná, vůbec jsem se koníčka nebál, snažil jsem se vzepřít na rukou a pobrukoval jsem si do rytmu. Věřím, že mi koníci pomohou zpevnit trup a zádové svalstvo. Zatím se mi všechny jízdy líbily, je to pro mě zpestření každodenního cvičení.

Od září zkouším také tejpování. Tejpy jsou stále více využívány i u dětí. Krásně prokrví a aktivují svaly, v mém případě mohou pomoci zejména se špatným postavením nožiček a držením rukou. Tejpy mě neomezují v pohybu, ale zároveň mi pomáhají držet nohy i ruce v lepším postavení. Uvidíme, jaký efekt se dostaví po delším používání.

Za měsíc mě čeká již 8. dávka Spinrazy a hned potom pojedu do lázní. Ale o tom zase příště. smiley